Zahradní jezírka plní řadu funkcí. Proč si nechat vytvořit jezírko na zahradě u domu?

Zútulnění zahrady u vašeho rodinného domu může probíhat mnoha způsoby. Zapomenout byste ale neměli na to, aby se v ní nacházel nějaký vodní zdroj. Zejména u větších zahrad jde takřka o nezbytnost. Pominu-li umělý bazén ke koupání, je možností vytvoření zahradního jezírka. Jeho přítomnost vám přinese řadu výhod.

Estetický doplněk zahrady

V první řadě jsou zahradní jezírka velmi pěkným prvkem snad každé zahrady. Vodní plocha dokáže výrazně oživit pohled na celý pozemek. Estetické hledisko však zdaleka není jediným argumentem, proč projekt zahrady o tuto stavbu obohatit.

Ráj pro život na zahradě

Zahradní jezírka dokážou přilákat mnoho živočichů, zejména ptactvo a hmyz. Jejich přítomnost celou vaši zahradu doslova probudí. Máte-li kladný vztah k přírodě, pak jistě oceníte, když si všimnete, jak v jezírku a jeho blízkém okolí vesele bují život. Do vody si samozřejmě můžete nasadit rybky, ale také floru, hlavně vodní rostliny, případně suchomilné v jeho okolí.

Příležitost ke svlažení

V neposlední řadě zahradní jezírko do jisté míry nahradí klasický bazén. Dá se v něm koupat, je-li k tomu přizpůsobené a má-li dostatečné parametry. Působí mnohem přirozeněji nežli obyčejný plastový bazén, který celkovému vzhledu zahrady spíše škodí. Aby vám jezírko dobře sloužilo, je především nutná jeho kvalitní realizace. Na ni si pozvěte kupříkladu společnost Arboservis – zahradnické práce Jihlava. Vytváří vodní plochy na zahradách rodinných domů jak pro okrasné, tak i koupací účely. Jihlavská firma pro vás vytvoří nejen samotné vodní dílo, ale také upraví jeho okolí, vysadí vhodné rostliny, potažmo provedou další odborné zahradnické práce, které budou z vašeho hlediska zapotřebí. Více informací o společnosti se dozvíte na www.arboservis.eu.

Přirozený regulátor zahradního klimatu

Zahradní jezírko má ještě jeden účel. V parných letních dnech dokáže přirozeně snižovat teplotu vzduchu ve svém okolí, minimálně tu pocitovou. V jeho blízkosti se tak nebudete pařit ani v těch největších vedrech. Přirozená vláha ze zahradního jezírka přispěje k příjemnému prostředí na vašem pozemku. Zároveň se voda z jezírka stane zdrojem pro okolní rostoucí rostliny, které nebudou trpět ani během suchých dnů, jichž je v posledních letech stále více.

Publikováno: 19. 04. 2020

Kategorie: Zahradní stavby

Autor: Lucie Vrána