Naučte se plést. Důvodů je víc než dost!

Nový rok už klepe na dveře a vy stále nemáte žádné předsevzetí? Třeba vás zatím nenapadlo nic originálního, co byste se mohli naučit. Máme pro vás skvělý tip. Co takhle začít s pletením? V posledních době se pletení vrací do módy a těší se velké oblibě i u mladší generace. Ale proč zrovna pletení? Největší důvody jsme pro vás sepsali v následujících řádcích.

Upletete si cokoliv a kdekoliv

Můžete začít s něčím jednodušším, jako třeba originální šálu – tu hravě zvládnete i bez předchozích zkušeností. Bude vám k tomu stačit duhové klubíčko. A dál? Potřebujete čepici, rukavice, svetr? Až se v pletení trochu zaběhnete, snadno si oblečení vyrobíte v pohodlí domova - anebo kdekoliv jinde, třeba o poledních pauzách v práci. Navíc můžete zkusit uplést i kabelku nebo jiné doplňky.

Nové hobby, které baví

Svůj volný čas, se kterým jste nedokázali kloudně naložit, najednou můžete zaplnit pletením. A navíc prakticky kdekoliv. Máte rádi příjemný večer u praskajícího krbu? Můžete rozjímat nad ohněm a u toho plést. Anebo to dělat u televize. No a když se venku vyčasí, vezmete si pletení na lavičku do parku. Vždy jde o skvělé odreagování od každodenních povinností a starostí.

Pletení není to těžké

Na první pohled se pletení jeví jako celkem náročná činnost, avšak opak je pravdou. Plést se naučíte poměrně rychle a jednoduše. Uplést jednodušší šálu hravě zvládnete již na začátku, poté můžete přejít i na složitější kousky. Stačí aktivitě věnovat trochu svého času a trpělivosti.

Hledáte inspiraci?

V případě, že vás nenapadá nic, co byste mohli uplést, jednoduše se po inspiraci poohlédněte na internetu. Za pomocí Googlu nebo Youtube určitě na něco přijdete – pokud přidáte správné klíčové slovo, jako například "návody na pletení", naleznete nějakou inspiraci mnohem rychleji.

Nemusíte se bát, že něco pokazíte

Pokud nejste spokojení s výsledkem pletení, který vám vyrostl pod rukama, nevadí. Svetr či jiný kousek snadno rozpletete a přízi použijete znovu. A jestli uděláte něco špatně v průběhu pletení – nepovedený kousek upáráte a můžete zaplést zpátky. Tak co vy na to, jdete do toho? Vše potřebné seženete v eshopu Propleta.

Publikováno: 20. 12. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána