Jde to i jednoduše aneb Úklid domácnosti Praha radí, jak jít na úklid chytře

Úklid domácnosti Praha se rozhodl, že vám napíše několik tipů, které by vám mohly usnadnit úklid vašich domovů. Samotné uklízení lidi většinou nebaví, s našimi tipy vám to ale půjde od ruky. A pokud ne, rádi vám pomůžeme my!

TIP ČÍSLO 1: Pozor na prach u rostlin

Pokud se věnujete pravidelnému utírání prachu, zkuste tato místa porovnat s některými, kde ten prach až tak moc neřešíte. Je to velký rozdíl, že? Nehledě na to, že v některých místech se prach v interiéru hromadí více než jinde. Prach však není jen to, co vidíme na podlaze, policích či pod postelí. Prach je i to, co musíme dýchat. Určitě jste si někdy v létě na slunci všimli toho, jak prach ve vzduchu poletuje. Není to moc příjemný pohled, že? A teď si představte, kolik prachu se usazuje na rostlinách. Proto listy rostlin pravidelně sprchujte. Stačí vám jen trocha vody a budete mít jistotu, že jste se prachu zbavili.

TIP ČÍSLO 2: Houbička na nádobí vydrží víc, než si myslíte

Na světě jsou dva extrémy. Ten první jsou osoby, které používají naprosto starou a špinavou houbičku na nádobí, kdy je tato houbička plná bakterií. Druhý extrém jsou ti, co houbičku mění snad po každém mytí nádobí. Přitom na to lze jít zlatou střední cestou. I houbička, kterou nějakou dobu používáte, může sloužit ještě dál. Stačí, když ji opláchnete od nečistot, necháte oschnout a dáte na 2 minuty do mikrovlnky. Houbička bude jako nová – bez bakterií.

TIP ČÍSLO 3: Vytírání? Jděte na to chytře!

Zabírá vám vytírání podlahy hromadu času? Ano? A není to tím, že vytíráte hezky postaru, na kolenou a s hadrem v ruce? Pokud ano, nedivíme se vám, že toho máte dost a vytírání se pro vás stalo noční můrou. Zkuste si místo toho koupit kvalitní mok s kýblem, který bude mít funkci máchání i ždímání. Díky tomu se vám délka úklidu a komfort při vytírání výrazně zvýší.

TIP ČÍSLO 5: Jak jen vytřít za tou skříní?

Potřebujete vytřít za skříní, ale doma není nikdo, kdo by vám ji pomohl nadzvednout a přesunout? Navíc si nechcete poškrábat podlahu, což hrozí, pokud budete s nábytkem hýbat po podlaze? Máme pro vás řešení. Pod rohy skříně dejte ručníky či deku a nábytek posuňte i s ní. Nic se nepoškrábá a vy si uklidíte

S čím vám může pomoct Úklid domácnosti Praha?

Úklid domácnosti Praha vám pomůže vždy, když nebudete mít čas, chuť ani energii na uklízení vlastní silou. Pomůžeme vám s generálním úklidem, s úklidem jednotlivých pokojů, ale i s úklidem po rekonstrukci. Úklid domácnosti Praha je tým profesionálů, kteří svoji práci berou zodpovědně.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána