Hlavní rozdíly mezi bílým, zeleným a červeným kratomem

Kratom se získává z tropického stálezeleného stromu zvaného mitragyna speciosa, který roste především v jihovýchodní Asii. Přestože se jedná o jediný strom, poskytuje celou řadu různých kmenů kratomu. V následujících řádcích vám poskytneme informace, abyste rozdělení podle barev porozuměli. Existuje kratom červený, zelený a bílý. Ještě můžete narazit na zlatý kratom, ovšem ten vzniká kombinací zmíněných druhů.

Rozdělení kratomu

Barva jednotlivých druhů kratomu je dána tím, jakou barvu mají stonek a žilky listů. Červený kratom vzniká tím, že se listy na stromě nechávají déle dozrát. Jedná se zároveň o nejoblíbenější druh, protože vám pomůže relaxovat. Bílý kratom leží na opačném konci spektra. Obecně platí, že bílý kratom má nejvíce povzbudivé účinky. Zlatý kratom je zase jakousi střední cestou. Ještě je potřeba si uvědomit, že jednotlivé kmeny kratomu mohou na uživatele působit odlišně, protože co člověk, to jedinec s unikátním nervovým systémem. Zelený kratom tak může na vás působit zcela jinak než na vašeho kamaráda, přestože užijete stejné množství i totožný druh.

Najděte si kratom, který vám vyhoví

Červený kratom je pro relaxaci, bílý kratom pro energii a zelený kratom je hybridem červeného a zeleného. Záleží tedy na vás, co od produktu očekáváte. V případě, že teprve s tímto přípravkem začínáte, sáhněte po červeném kratomu. Postupně tak zkoušejte, jaký vliv na vás jednotlivé varianty mají. Stačí se podívat na webovou stránku KratomWorld.cz, kde můžete získat kratom s 15% slevou, a to zadáním slevového kódu VYZKOUSEJME. Slevový kód platí pouze na letní období 2022. Internetový obchod se zaměřuje na kratom a prodává ho maloobchodně i velkoobchodně. V nabídce má druhy přímo ze západního Kalimantanu a také z České republiky.

Publikováno: 26. 07. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána