Férový realitní portál vám pomůže i k domečku s pěknou zahrádkou

Pojďte konečně bydlet tak, abyste si i vy mohli dovolit pěknou zahrádku. Už nebudete muset jenom závidět druhým. Rozumím každému, kdo touží po domečku se zahrádkou. Byl to i můj sen, který jsem si nakonec splnila. Abych si však mohla domek s velkou zahradou pořídit, čekal mne nejdříve prodej bytu. Jdete se na něj rovněž vrhnou? Poradím vám, jak to zvládnout rychle a bez fatálních chyb. I ty lze totiž snadno udělat.

Prodávat byt lze s pomocí realitní kanceláře, ale též svépomocí

Dnes je to mnohem jednodušší než dříve. Vašim „partnerem“ a pomocníkem se totiž může stát férový realitní portál CINCINK. Proč férový? Stojí totiž za ním skutečně prestižní instituce ­­– Komerční banka. Portál vznikl z iniciativy zaměstnanců banky a snahou je pomoci každému, kdo prodává, nebo kupuje nemovitost, projít tímto poměrně složitým procesem bez zbytečných problémů, navíc rychle a snadno. Službou klasických realitních portálů je pouze inzerce zdarma. Tu sice nabízí i CINCINK, avšak s dalšími nadstavbovými službami. Portál vám totiž nejenže nabídne celou řadu důležitých informací souvisejících s prodejem a nákupem nemovitostí, ale rovněž zprostředkuje služby odborníků z různých oblastí, kteří vám pomohou zrealizovat prodej bytu, ale třeba i nákupu domu se zahrádkou. I když může to být i koupě bytu s velkou terasou vhodnou pro balkonovou zahradu ­– dali byste si říct?

Jací odborníci se při prodeji bytu budou hodit? A kteří při nákupu domu se zahrádkou?

Na CINCINK najdete tyto služby přehledně rozčleněny na ty pro prodávající a pro ty, kdo stojí na straně kupujícího. Některé jsou společné pro obě skupiny. Jsou to předně právní služby, ale třeba rovněž služba technické inspekce. Tu si povětšinou objednává kupující, aby věděl, do čeho jde. Avšak i pro prodávajícího je to užitečná služba. Vyhotovenou správu nabídnete zájemcům a ti pak už nebudou posílat vlastního inspektora, takže ušetří. Na straně prodávajícího je to zas ušetřený čas, protože nemusí neustále umožňovat přístup cizím inspektorům. Představte si, že byste měli dvacet zájemců a půlka z nich by k vám chtěla poslat specialisty pro vyhotovení tzv. technické inspekce. Co se hodí, když prodáváte nemovitost? Jako prodávající máte na CINCINK možnost poptávat služby které vám pomohou stanovit správnou cenu prodeje vaší nemovitosti (odhad ceny nemovitosti), nechat si vyhotovit profi textaci inzerátu s nabídkou prodeje, profi fotografie, 3D plánek i vizualizaci interiéru, udělat technickou inspekci, zřídit bankovní úschovu peněz i si objednat právní služby. Když nemovitost kupujete, například váš vysněný domek se zahrádkou, hodit se vám bude opět odhad ceny nemovitosti, technická inspekce, úschova peněz a právní služby. Navíc pak služby daňového poradce. Víte totiž, že podle nového občanského zákoníku jste právě jako prodávající povinni zaplatit daň z nabytí nemovitosti? Daňový poradce vám dokáže poradit, jak na daňové přiznání a v 95 % případů klientům ušetří i peníze za znalecký posudek, protože bude umět vyjednat výjimku, aby se nemusel pořizovat.

Publikováno: 24. 11. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána