Venkovní rolety na okna jsou "in". Znáte jejich výhody?

Vybíráte venkovní rolety? Populár ní stínící technika vás zbaví nepříjemných slunečných paprsků a zajistí efektivní stínění. Právě předokenní rolety jsou po venkovních žaluziích nejvyhledávanějším typem venkovního stínění. Přemýšlíte, že si tuto formu stínění pořídíte? Možná byste měli znát všechny výhody, které rolety nabízí. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali výčet těch nejdůležitějších  výhod!

Jednoduchá instalace a manipulace

Ovládání venkovních rolet je opravdu snadné, manipulovat s nimi lze ručně za pomocí šňůrového navijáku nebo kliky s převodovkou. Ovšem ovládat je lze i vypínačem, dálkovým ovladačem, ale také prostřednictvím chytrého telefonu či dalších smart zařízení. Než si je pořídíte, ujasněte si, jak komfortní ovládání požadujete.

Nejlepší tepelná izolace

Venkovní rolety poskytují jednu z nejlepších tepelných izolací – to platí pro úmorná letní vedra i nízké zimní teploty. V zimním období lze jejich hliníkové lamely vyplnit speciální pěnou, která zajistí až 70 % úsporu tepelné energie v místnosti, naopak v létě odráží až 90 % tepla ze slunečních paprsků. Jinými slovy vám budou celoročně pomáhat k lepším tepelným podmínkám. Navíc ušetříte spoustu peněz za energie (v létě za klimu, v zimě za vytápění).

Řekněte stop okolnímu hluku

Tepelná izolace ovšem není všechno, co předokenní rolety mohou nabídnout. Nejenže vás zbaví zvídavých pohledů, ale především mají užitečnou schopnost odbourávat hluk, což ocení zvláště lidé žijící poblíž rušných silnic. V případě, že zakoupíte kvalitní venkovní rolety snížíte hlasitost okolního zvuku až o polovinu.

Cenová dostupnost

Cena za venkovní rolety na okna závisí hned na několika faktorech. Cena se odvíjí od velikosti rolet, ale také provedení instalace a typu ovládání. Každopádně investovat do venkovních rolet se rozhodně vyplatí. Dokáží zvýšit bezpečnost a komfort, ovšem také vám ušetřit finance, co se týče spotřeby tepelné energie. Spoustu dalších informací a možnost objednávky kvalitních venkovních rolet včetně komplexního servisu najdete na stránkách ryze české společnosti Sundex.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vrána