Jak ušetřit za elektřinu? Vyměňte žárovky a příslušenství kupujte výhodně

LED žárovky

S vysokými cenami za elektřinu se vyplatí využít všechny dostupné způsoby, jak něco málo ušetřit. Jednou z obecných a často používaných rad je výměna žárovek za úspornější. Tím to ale nekončí, protože i tady existuje více značek, které se liší kvalitou i úsporností. Kromě toho můžete ušetřit již při samotném nákupu elektronického příslušenství. A jak na to? S tím vám pomohou praktické rady uvedené v tomto článku.

Vyměňte všechny žárovky

I když se to možná nezdá, tak z dlouhodobého hlediska je pro maximální úspory velmi důležité vyměnit opravdu všechny žárovky za úspornější varianty. A to v praxi znamená především LED žárovky. Jejich přednostní je ekonomický provoz, ale i dlouhá životnost, což je další výhoda a cenová úspora. Při výběru si dejte záležet, ať zvolíte správný závit a typ žárovky. Klasickou variantu je například E14 LED žárovka, která najde své uplatnění v celé řadě svítidel.

Nakupte další elektronické příslušenství

Kromě žárovek si můžete pořídit i další elektronické příslušenství. Kromě celého spektra LED osvětlení můžete svůj domov vybavit lampičky, osvětlení, ale třeba i detektory a termostaty. Mezi spotřební věci patří i baterie a akumulátory, u kterých se může vyplatit zvolit spíše dobíjecí variantu, která představuje ekologičtější a při častém využívání také ekonomičtější volbu.

Sledujte výhodné nabídky na internetu

A kde všechno potřebné pořídíte? Například u společnosti EMOS, která se již více než 30 let zaměřuje na drobnou elektroniku pro vybavení domácností. V pestrém sortimentu najdete ověřené značky a opravdu bohatou nabídku včetně cenově výhodných nabídek, díky kterým můžete ušetřit nemalé částky. Stačí se podívat na přehledný internetový obchod společnosti EMOS a pustit se do výběru všeho, co zrovna potřebujete.

Publikováno: 25. 02. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Lucie Vrána