Ukliďte si na stole. Pomůže vám vhodná zásuvka do stolu

Máte na stole nepořádek? Papíry, ani hrnky od kávy za vás nikdo neuklidí. Avšak nepořádek z kabelů vám pomohou vyřešit zásuvky do stolu. Zásuvky do stolu mají dvě základní podoby. Může jít o výklopné zásuvky do stolu, nebo o výsuvné zásuvky. Oba typy jde poměrně snadno instalovat do jakéhokoliv pracovního stolu. Kdo není zručným kutilem a bojí se, že zničí stůl, může požádat o pomoc truhláře, který pro instalaci zásuvek vytvoří ve stole vhodný otvor.

Instalujte si výklopné zásuvky

Výklopné zásuvky do stolu mají obvykle obdélníkový půdorys a zásuvky pro použití se vyklopí jako celek. Snadno tak získáte veškeré připojení k elektrické energii příjemně k ruce. Dnes napájíme velké množství zařízení. Notebooky, nabíječky k tabletům a mobilům, tiskárny, mnohdy chytré hodinky, fotoaparáty a mnoho dalších přístrojů. S tím se obvykle při instalování elektrických rozvodů v domech a v bytech nepočítalo. Vést dlouhé prodlužovací kabely k zásuvce ve zdi je nepraktické a dělá to nepořádek. Navíc různé rozdvojky ve zdi nebývají pokládané za příliš bezpečné. Výklopné zásuvky jsou praktickým řešením, které nabízí nejen připojení k elektrické energii, ale obvykle též datové pro USB konektory, což využijete právě pro různé nabíjecí zařízení. Z výklopné zásuvky se tak stane rovněž nabíjecí stanice.

Výsuvná zásuvka do stolu je dalším řešením

Zásuvka do stolu však bývá i v podobě výsuvné zásuvky. Jsou to většinou vertikálně orientované zásuvky ve tvaru zásuvkového sloupku. Hodí se perfektně pro pracovní stoly, ale oblíbené jsou třeba i v kuchyních a v dílnách. Podobně jako výklopné zásuvky nabízí elektrické i datové připojení.

Praktické a designové

Výsuvné i výklopné zásuvky jsou praktickým způsobem, jak v bytě či v kanceláři omezit nadbytečnou kabeláž. Instalovat se dají nejen do stolů, ale též třeba do podlah. Takto si snadno vytvoříme rozvody v podkroví, nebo ve velkých místnostech i do částí vzdálenějších od zdi. V podlaze i ve stole vypadají tyto designové zásuvky velice atraktivně.

Publikováno: 20. 07. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána