PVC dveře mají svá pro i proti: Seznamte se s jejich vlastnostmi dříve, než se rozhodnete

Nastal čas pořídit si nové domovní dveře? Na výběr máte mezi dveřmi z PVC, hliníku či masivního dřeva. Poslední zmiňované jsou momentálně na ústupu, i když vzhledově rozhodně vyhrávají. Přečtěte si, jaké jsou výhody a úskalí PVC dveří. Možná právě ony pro vás budou správnou volbou. Zaměřili jsme se na konkrétní PVC dveře Ostrava od zavedeného českého dodavatele Triogas.

V čem spočívají výhody PVC dveří

První výhoda vás zaujme na první pohled: V porovnání s jinými dveřmi jsou dveře z PVC nejlevnější. Nijak nákladná není ani jejich údržba. Z finančního hlediska jsou PVC dveře jednoznačně nejlepší. Ve srovnání s dveřmi masivního dřeva jsou velmi odolné a stálé. Materiál se nijak nemění, na rozdíl od dřeva nepracuje. Kvalitně provedené Ostrava PVC dveře odolávají nárazům i škrábancům, neubližuje jim ani špatné počasí. Perfektní jsou rovněž jejich izolační vlastnosti. V létě nepouštějí do domu horko, v zimě udržují teplo, čímž výrazně snižují náklady za vytápění. Izolují rovněž hluk, rušná ulice vás už nebude nikdy rušit. Správného efektu dosáhnete v kombinaci s plastovými okny. PVC dveře jsou také náročná překážka pro případného zloděje. I když se to možná nezdá, dostat se do domu skrz plastové dveře je téměř nemožné. Vás domov zůstane před vykradením spolehlivě ochráněn.

Jaká mají PVC dveře úskalí?

Možná se stalo, že si někdo z vašich známých pořídil PVC dveře a brzy si na ně začal stěžovat. Neberte jeho negativní recenzi vážně. Pravděpodobně si koupil levné, nekvalitní dveře. Nesáhněte automaticky po těch, které mají nejnižší cenu. Spolehlivě fungují pouze ty dveře, které jsou vyrobeny poctivě. PVC dveře mohou odpuzovat vzhledem. Nabídka je ovšem široká, a tak není těžké vybrat dveře, které zapadnou do vašeho interiéru. S kritikou se PVC dveře mohou setkat z hlediska ekologie. Byť se dveře vyrábějí z nerozložitelných materiálů, jejich dopad na životní prostředí není nijak výrazný. Vděčí za to své dlouhé životnosti.

Publikováno: 23. 11. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vrána