Podle čeho poznat dobré nebankovní půjčky?

V dnešní době se prakticky každý člověk může ocitnout ve finanční tísni. Zejména ti z vás, kteří nemají tak velké úspory a nedosahují příliš vysokých příjmů. Dochází ke značnému zdražování, což je poznat na nebývalé inflaci. Proto roste zájem o úvěry a půjčky všech druhů, ty nebankovní nevyjímaje. Právě u nich je ale zapotřebí mít se na pozoru, abyste se v budoucnu nedostali do ještě větších problémů.

Úroky a splácení

V první řadě je nutné si hlídat, zda nabízené nebankovní finance nemají zbytečně přehnané úroky. Pakliže narazíte na produkty od soukromých společností, které mají úrokové sazby v desítkách procent, je lepší se od nich distancovat a hledat spíše jiné možnosti. Takovéto půjčky totiž klienty dříve či později sráží do dalších potíží, neboť brzy zjistí, že mají problémy s jejich splácením. A to je druhý aspekt, na nějž byste si měli dát pozor. Před tím, než uzavřete nějakou bankovní, potažmo nebankovní půjčku, je vhodné si v rámci vašeho rodinného rozpočtu důkladně spočítat, zda budete vypůjčené peníze schopni včas a řádně splácet tak, jak jste si s poskytovatelem domluvili. Jinak vás totiž mohou čekat různé sankce, kvůli nimž se půjčky dále prodraží.

Transparentnost

Kvalitní nebankovní půjčka se pozná rovněž dle toho, že má naprosto transparentní podmínky a již před uzavřením smlouvy přesně víte, kolik za ni celkem zaplatíte. Smluvní podmínky taktéž musejí být snadno pochopitelné, přehledné a nezáludné. Ideální je, jestliže zvolíte společnost, jež už na trhu nějakou dobu funguje, což se dá poměrně snadno zjistit, a to i třeba dle recenzí předchozích klientů. Dobrá firma má mít také rozsáhlou síť obchodních zástupců, díky čemuž je pak vyřízení nebankovní půjčky rychlou záležitostí a ani při nutnosti osobního setkání nemusíte jezdit vyřizovat nezbytné náležitosti někam přes půlku republiky.

Tip na nebankovní půjčku se zástavou

Příkladem spolehlivé půjčky je produkt od společnosti Nebankovní finance. Její půjčka se zástavou, o níž se dozvíte kompletní informace na stránkách https://www.nebankovni-finance.cz/sluzby/pujcka-se-zastavou/, umožňuje získat peníze rychle a na základě solidních podmínek. Musíte však ručit nějakou nemovitostí. Oproti tomu si lze ale vypůjčit vyšší obnosy peněz, které můžete mít už do druhého dne na účtu.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána