Krásně upravená zahrada

Užíváte si rádi výhled na krásnou zahradu během odpolední siesty nebo s večerním hrnkem kávy? Péče o zahradu musí být hlavně radost. S jarem zase bujně raší na vaší zahradě život. Tráva roste jako splašená, keře jako by protahovaly větvičky s novou nadílkou zeleně a každé ráno vás vítá zpěv ptáků a bzučení včel. Má to jedinou nevýhodu, každý kus zeleně i dřeviny si roste tak trochu po svém. Takže už nastal čas chopit se svých zahradních pomocníků a zastříhnout pár lístků, větviček a zahradě navrátit upravený vzhled. Ostatně co může být hezčího než si užívat odpoledne v hřejivých paprscích jarního slunce a vůní čerstvě posečené trávy ve vzduchu, že?

Velká zahrada si žádá velkou sekačku

Podle velikosti pozemku si vyberte vhodný model sekačky. My vám můžeme doporučit bateriovou sekačku Kärcher LMO 36-40 Battery (doporučená cena 9690 Kč bez baterie a 14 290 Kč v setu s 36 V baterií) s pracovní šířkou 40 cm. Díky bateriovému pohonu nemusíte sledovat, jestli si náhodou nepřeseknete přívodní kabel, ani čichat výpary z benzinového motoru. Je snadno ovladatelná a lze nastavit na 5 různých výšek sečení. Pokud si na trávníku často hrají děti nebo domácí mazlíčci, použijete sběrný koš. Alespoň jednou za čas ale použijte i nastavení na funkci mulčování, které poslouží jako přírodní hnojivo.

Zkrášlete i hůře dostupná místa a kouty

Na nedostupná místa, kam se sekačka nedostane, vezměte lehkou akumulátorovou strunovou sekačku Kärcher LTR 18-30 Battery (doporučená cena 2 390 Kč bez baterie a 4 190 Kč v setu s 18 V baterií). Má záběr 30 cm a nemusíte se trápit s posouváním žací struny, protože se sama automaticky posune při každém zapnutí. Můžete s ní začistit kraje záhonů, okolí stromů a díky nastavitelnému úhlu sklonu hlavy snadno posekáte trávu třeba pod lavičkou.

Malý pomocník na veliké změny

Pro ještě přesnější práci při zastřihávání úzkých travnatých pásů nebo těžko dostupných okrajů cestiček a záhonů, ale také pro dokonalé tvarování keřů nebo zastřihávání bylinek vezměte do ruky akumulátorové nůžky Kärcher GSH 18-20 Battery (doporučená cena 2 590 Kč bez 18 V baterie). Můžete je použít jako nůžky na trávu nebo díky šroubovacímu systému lehce vyměnit nástavec za nůžky na keře (délka 20 cm) a zastřihnout nebo vytvarovat okrasné keře, které váš pozemek zdobí nebo i chrání před zraky kolemjdoucích.

Budoucnost zahradní techniky je v bateriích

Kärcher vyvinul nový bateriový program, který umožňuje flexibilně využívat různé zahradní pomocníky s jedním kompatibilním bateriovým zdrojem v dané napěťové třídě - 18 V nebo 36 V. Baterie jsou vybaveny LCD displejem s technologií reálného času „Real Time Technology“, který po připojení do konkrétního stroje ukazuje zbývající dobu chodu v minutách. To znamená, že ihned při práci vidíte, kolik času máte do konce, než budete muset baterii nabít. Baterie se prodávají v akčních sadách tzv. Starter Kit s rychlonabíječkou. www.karcher.cz/zahradni-technika

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Zahradní náčiní a technika

Autor: Lucie Vrána