Jakou chemii do vířivky?

Privátní wellness v pohodlí domova je dnes opravdu velkým trendem. Lidé nechtějí za relaxací dojíždět, raději si odpočinek dopřávají doma, kde je jim příjemně. Součástí jejich privátních wellness jsou nejen luxusní sauny, ale především vířivky. Zatímco někde vedou vířivky venkovní, jinde ty vnitřní. Ať už jste se rozhodli pro tu či onu vířivku, jistě se ptáte, jak se o takovou vířivku máte starat.

Na přírodní cestu příliš nesázejte. Přírodní cestou se křišťálová voda ve vířivce udržuje opravdu těžce. V tomto případě je nutné vsadit na chemii. Dalo by se říct, že o vodu ve vířivce se staráte podobným stylem jako o vodu v bazénu.

Když chemie, tak s bromem nebo aktivním kyslíkem

Pokud pátráte po chemickém prostředku, který by vyčistil vaši vířivku k naprosté dokonalosti, měli byste se zaměřit na chemii s obsahem bromu nebo na chemii s obsahem aktivního kyslíku. V případě, že vlastníte také bazén, preferujete chemii s obsahem aktivního chloru. Jenže ten se v teplejší vodě rozbíjí a jeho dezinfekční účinky jsou sníženy. A voda ve vířivce skutečně je teplejší než ta v bazénu.

Jestliže ale vsadíte na chemii s obsahem bromu, případně s obsahem aktivního kyslíku, neprohloupíte. Zejména aktivní kyslík nedráždí oči ani pokožku. Lze je navíc koupit jak v podobě tablet, tak i v tekuté podobě.

Nejen dezinfekce je třeba

Dezinfekce však nebude to jediné, co budete potřebovat. Taktéž je zapotřebí sehnat přípravek na úpravu pH ve vodě. Nutné jsou i přípravky pro úpravu tvrdosti vody. Pokud byste neupravovali tvrdost vody a vodu ve vířivce byste nechali ve tvrdém uskupení, došlo by k usazování vodního kamene ve vířivce i na skeletu vířivky. Vodní kámen by se taktéž mohl octnout na čerpadlech nebo v ohřevu.

Řada majitelů vířivky si nemůže vynachválit odpěňovače, které mají eliminovat nežádoucí pěnu.

Oblíbené jsou vířivky pro rodiny od značky Villeroy & Boch, ale sebelepší vířivá vana nenahradí potřebu kvalitní chemie, vybírejte například zde: https://www.spa-virivky.cz/e-shop/chemie/

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána