Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Investiční zlato: Tradiční jistota v nejistých časech?

Zlato v posledních týdnech zaznamenalo strmý růst ceny a stalo se tak lákavou investicí pro ty, kteří hledají ochranu svých úspor v nejistých ekonomických časech. Analytici předpovídají, že tento trend bude pokračovat i v budoucnu, a investoři se tak s rostoucím zájmem vrhají na nákup zlatých slitků a mincí.

V České republice sice zlato ve formě cihel a slitků žádná mincovna nevyrábí, ale na trhu je široká nabídka slitků od renomovaných švýcarských rafinérií. Ceny se však u jednotlivých prodejců liší, a proto je důležité pečlivě porovnat nabídky a vybrat si spolehlivého prodejce s dobrou pověstí.

Na co si dát pozor?

Konzervativní investicí do zlata je jeho fyzický nákup v podobě slitků nebo mincí. Investoři by se měli vyhnout veškerým formám nákupu virtuálního zlata, spoření do zlata nebo akcií zlatých dolů. V takových případech investor nevlastní fyzické zlato a vystavuje se tak rizikům spojeným s danou společností nebo platformou.

Zlato je historicky vnímáno jako bezpečný přístav v dobách ekonomické nestability a inflace. Jeho cena obvykle roste v opačném trendu oproti akciovým trhům a měnám, a proto může sloužit jako diverzifikace investičního portfolia.

Investice do zlata má ale i svá úskalí. Jedná se o nevýnosné aktivum, které generuje úroky pouze v podobě růstu ceny. Zlato je také poměrně nelikvidní aktivum, jehož prodej může být v krátkodobém horizontu obtížný a s nižším výnosem.

Před investicí do zlata je důležité zvážit individuální investiční cíle, toleranci k riziku a celkovou investiční strategii. Zlato by mělo být součástí diverzifikovaného portfolia a investoři by do něj měli vkládat pouze takové prostředky, které si mohou dovolit postrádat v delším časovém horizontu.

Při nákupu zlata je důležité vybrat si důvěryhodného prodejce a zvolit formu zlata, která nejlépe vyhovuje investičním cílům. Investoři by se také měli informovat o poplatcích spojených s nákupem a skladováním zlata.

Publikováno: 28. 04. 2024

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Kateřina Štěpánková