Demolice je často rozumnější volbou než rekonstrukce

Procházíte dnes a denně kolem stavby a říkáte si, proč lidé nechali zbourat tak krásný objekt, který na místě dnešního demoličního odpadu stál? Mnozí lidé si říkají, že by nikdy nenechali zdemolovat příbytek, který stojí na jejich pozemku. Pojí je s ním hromada vzpomínek. Jenže málokdo si dokáže připustit, že někdy není jiného řešení než právě demolice. Ne každý trouchnivějící dům lze zachránit rekonstrukcí, ne každému domu pomůže rekonstrukce a v mnoha případech je rekonstrukce jen vyhozením peněz z okna.

Pokud na vašem pozemku stojí starý dům, který jste třeba zdědili po prarodičích nebo rodičích, pravděpodobně není v tom nejlepším stavu. A vy se pravděpodobně už dlouho dotazujete sami sebe, co s takovým domem udělat. Zvažujete rekonstrukci, ale jak jsme zmínili, v mnoha případech není rekonstrukce to nejlepší možné řešení.

Než se pustíte do rekonstrukce

Jestliže rekonstrukci zvažujete opravdu hodně, neměli byste se pouštět do ní dříve, než si zkontrolujete základy daného domu. Ne všechny základy jsou v té nejlepší kondici, pokud nejsou zrovna kvalitní, raději se do rekonstrukce nepouštějte. Stejně tak se do rekonstrukce nepouštějte v případě, že rozvody elektřiny a plynu jsou špatně provedené a nekvalitní. I to znamená jen zbytečnou investici.

Když je rekonstrukce jen zbytečné vyhození peněz

Přijde vám, že rekonstrukce by tedy byla opravdu jen zbytečné vyhození peněz z okna? Pak raději kývněte na demolici. Demoliční práce sice taky něco stojí, ale jsou často výhodnějším řešením v porovnání s rekonstrukcí. Hlavně to berte z druhé strany - až starou neobyvatelnou nemovitost srovnáte se zemí, můžete si na jejím místě postavit zbrusu nový dům, který bude podle vašich představ a který bude mít skutečně kvalitní základy. Bouracími pracemi se zabývá firma Stavby – demolice a bourání s. r. o., která provádí demolice po celé České republice, třeba tedy v Pardubickém, Moravskoslezském nebo Středočeském kraji.

Publikováno: 29. 11. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vrána