Čerpací technika vám pomůže využít dešťovou vodu na maximum

Dešťovou vodu můžete využít nejen k zavlažování zahrady, ale i v domácnosti. Potřebujete k tomu jen správného pomocníka. Věnovat se recyklaci a ochraně přírody je již v dnešní době poměrně běžné, alternativám na poli zavlažování ale Češi příliš na chuť nepřišli. V poslední době se to sice pomalu zlepšuje, očekává se ale, že k průlomu dojde až v následujících letech. Přitom stačí kvalitní čerpací technika a trocha toho přemýšlení.

Čerpací technika a distribuce vody

Zalévat dešťovou vodou je pro vaši zahradu mnohem zdravější. Oproti vodě z kohoutku totiž není tak tvrdá a neobsahuje ani tolik minerálů a solí. Radost by vám sice mohl zkazit kyselý déšť, ten je ale v našich končinách spíše raritou. Kvalita klasické dešťové vody je tedy naprosto postačující nejen pro zavlažování zahrady, ale také pro další využití v domácnosti. Kvalitní čerpadlo vám například může pomoct s distribucí vody do toalety. Pokud je ale vaše dešťová dostatečně čistá, byla by škoda spláchnout ji do septiku. Ještě lepší využití tak najde při praní prádla. Výše zmiňované vlastnosti v podobě nízké tvrdosti totiž budou mít doslova blahodárné účinky na vaše prádlo. Prací prostředky se v dešťové vodě lépe rozpustí a vzniklá směs nebude zbytečně zanášet vaši pračku vodním kamenem.

Zavlažování zahrady a výběr správného čerpadla

Jestliže budete chtít dešťovou vodu využívat především na zavlažování, myslete na to už při výběru samotné pumpy nebo čerpadla. Zařízení by totiž mělo mít schopnost nasávat i znečištěnou vodu. V opačném případě by se nečistoty usazovaly v útrobách přístroje a postupem času by ho úplně ucpaly. Výběr čerpadla na zavlažování zahrady je přitom zcela na vašem uvážení. Můžete vsadit na domácí vodárny od společnosti Grundfos, které se postarají o všechno potřebné. K zahození ale nejsou ani povrchová tlaková čerpadla nebo čerpací technika speciálně uzpůsobená pro zalévání zahrady. Ať už ale zvolíte jakoukoliv možnost, nezapomínejte především na výtlak a celkový výkon.

Publikováno: 18. 11. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána