Altán, terasa a zahradní houpačka? To jde k sobě!

Zahradní houpačka pro několik osob v sobě spojuje výhody zahradní lavice a jednoduché houpačky. Můžete pohodlně sedět a přitom se navíc houpat. Kdo by to nebral? Zahradní houpačka je stejně jako altán elegantní ozdobou každé zahrady. Vybízí k posezení a snění. Čas jako by se na chvíli zastavil. Můžete zapomenout na stres každodenního života a uvolnit tělo i duši.

Z jakých typů zahradních houpaček můžete vybírat?

Zahradní houpačky se vyrábí v mnoha velikostech a z několika různých materiálů. Najdete tak ideální model pro každý vkus a každou zahradu. Ať už dřevěné, nebo kovové, s polstrováním, nebo bez, v klasickém, nebo moderním designu. Zahradní houpačku seženete i pro váš vkus. Zvláštní pozornost zaslouží závěsná křesla. Jsou to pohodlná sedátka pro jednoho, ve kterých můžete skutečně viset. Závěsné zahradní křeslo je ideální pro čtení, nebo zdřímnutí. Je to ideální místo k odpočinku a snění.

Jak zahradní houpačku používat?

Nejlepší způsob, jak zahradní houpačku používat, je samozřejmě s někým dalším. Obzvláště v případě klasické třímístné houpačky. Ne vždy je to však možné. Proč si tedy neužít pohled na zahradu o samotě? Můžete ji také využít jako další místo k sezení a tedy k doplnění ostatního zahradního nábytku, když k vám přijdou hosté. Kromě toho se zahradní houpačky často používají jako dekorace. Krásně vypadají v záhonech, nebo na trávnících.

Jak se starat o zahradní houpačku?

Pravidelná údržba zahradní houpačky závisí na tom, z jakého materiálu je tento kus venkovního nábytku vyroben. Zahradní houpačky ze dřeva pravidelně ošetřujte impregnačním olejem, nebo mořidlem na dřevo. Tím dřevo ochráníte před vlhkostí a nečistotami. Kromě toho je vhodné zahradní houpačku v zimě přikrýt. Tím ji ochráníte před povětrnostními vlivy a prodloužíte její životnost. Zahradní houpačky z kovu snadno vyčistíte vlhkým hadříkem. V případě potřeby můžete použít také čisticí prostředek. Ty by se však měly používat pouze šetrně, protože mohou poškodit povrch kovu. Kovové zahradní houpačky je nejlepší chránit před korozí tím, že je v zimě uložíte na suché místo. I polstrované zahradní houpačky by měly být v zimních měsících uloženy na suchém místě. Tím bude tkanina chráněna před vlhkostí a nečistotami.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Zahradní stavby

Autor: Lucie Vrána