Vybíráme plynové mobilní topidlo

Mobilní plynová topidla nachází využití v domácnostech, na zahradách i v dílnách či v průmyslových objektech, kde nám zpříjemňují strávený čas. Slouží jako zdroj okamžitého tepla a nabízí vynikající poměr ceny a výkonu. V tomto článku se dozvíte, na co se zaměřit při výběru a kde seženete kvalitní topidla propan butan značky Master, která patří k absolutní špičce na trhu.

Než začnete vybírat...

Nabídka mobilních plynových topidel je poměrně pestrá a výběr není radno uspěchat. Než se pustíte do hledání ideální přístroje, ujasněte si, jakým způsobem budete topidlo využívat. Parametry zařízení vhodných do domácností se výrazně liší od parametrů přístrojů, které jsou určeny do venkovních podmínek apod.

Ohřívač na terasu

Tepelné plynové zářiče patří nejrozšířenějším plynovým topidlům vůbec. Jsou jako stvořené pro využití na terasách či v altánech nebo jiných typech venkovního posezení. Hodí se do míst, kde není k dispozici zásuvka a nelze rozdělat otevřený oheň. Při výběru konkrétního modelu myslete především na topný výkon: zatímco na zahradu obvykle dostačuje 2-7 kW, v případě venkovního pracoviště či větší terasy (např. v restauraci) je již zapotřebí o něco větší porce výkonu (kolem 13-20 kW). Důležitým parametrem je také materiál. Chcete-li, aby vám mobilní plynové topidlo vydrželo co nejdéle, vsaďte na nerezové šasi. Některé modely navíc disponují zajímavým vybavením, díky kterému je použití příjemnější – například integrovaným zámkem na propan-butanovou lahev či integrovaným odkládacím stolkem.

Plynová topidla do dílen a průmyslových objektů

Samostatnou kategorii tvoří průmyslová topidla na pb, která jsou určena pro vytápění dílen, staveb, průmyslových hal, zemědělských stavení apod. Také v jejich případě počítejte s kompaktními rozměry a nízkou hmotností. K dalším výhodám patří i fakt, že při plném výkonu zůstává povrch studený – nehrozí proto poranění lidí, kteří se pohybují v jejich okolí. Dobrou volbou jsou topidla vybavená termostatem – nevyžadují téměř žádnou obsluhu. Bohatou nabídku kvalitních plynových topidel najdete na eprofi.cz.. Specialisté doporučují především topidla Master a rádi vám poradí s výběrem. V jejich nabídce najdete také odvlhčovače neboli vysoušeče zdiva a další šikovné pomocníky.

Publikováno: 14. 10. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána