Na sedačce se musí dobře sedět. Ale nejen to! Jak vybrat správný kus?

Představte si obývací pokoj bez sedací soupravy. Že by něco takového nefungovalo? Překvapivě ano, například v mikro-obýváku je dokonce její přítomnost nežádoucí. Ale proč si odpírat prvek, který máme tak rádi – a máme pro něj dostatek místa? Otázkou je, jaká kritéria zvážit při výběru. Zřejmě vás nepřekvapí, že ne každá sedačka pasuje do každé místnosti.

Vhodně zvolená velikost

Neunáhlujte se a důkladně zvažte, jestli vybraná sedací souprava nezabere příliš mnoho drahocenného prostoru. Zohledněte také počet osob, které ji budou pravidelně využívat. Pokud často hostíte početnější návštěvy – a disponujete prostornějším obývákem, nemusíte se ohledně rozměrů sedacího nábytku zbytečně držet při zemi. Podstatné je, abyste se kolem sedací soupravy mohli bez problémů pohybovat a nemuseli při jejím překonávání dělat artistické kousky.

Pohodlná, ale také praktická

Zalíbil se vám jedinečný charakter kožené sedací soupravy? Vyjde vás dráž než sedačka s látkovým čalouněním, ale odmění se vám podstatně delší životností. Samozřejmě za podmínky kvalitní konstrukce. Ideál je masivní dřevo, to by vás nemělo zradit ani v případě častějšího stěhování. Bez ohledu na to, jestli si nakonec vyberete některý z mnoha druhů látek, kůži, eko-kůži či jiný materiál, seznamte se s nezbytnou údržbou a všechny vzpomínané zásady dodržujte. Například svědomitou impregnací prodloužíte životnost materiálu až o několik let. Navíc se zasadíte o to, aby sedací souprava vypadala pořád jako nová. Co se týče praktičnosti, k mání jsou sedací soupravy, které je možné rozložit a proměnit na pohodlnou postel. Možná vám naopak přijde vhod další úložný prostor. Anebo dáte přednost chytrým vychytávkám v podobě područek, opěrek na nohy a dalších prvků? Nejlepší bude, když se do výběru sedací soupravy náležitě ponoříte a u každého modelu si stanovíte všechna pro i proti. Poohlédnout se můžete třeba na https://inelis.cz/. Od ideálu vás dělí malý kousek!

Publikováno: 22. 08. 2021 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Lucie Vrána