Jaký nábytek se hodí do domácí dílny?

Každý správný kutil si doma zařídí dílnu, pokud mu to prostor dovoluje. Platí to zejména pro majitele rodinných domů. Aby však dílna mohla dokonale plnit svůj účel, je nutné ji řádně vybavit. Základem je samozřejmě kvalitní nábytek.

Ponk – základ každé dílny

V první řadě je dobré do dílny umístit pracovní stůl. Ponk, jak se mu jinak říká, musí být dostatečně prostorný, abyste na něm mohli dělat veškeré ruční práce. Je praktické, pokud jsou jeho součástí i drobné zásuvky. Do nich se pak dá uskladnit kupříkladu nářadí, které nejčastěji používáte, ale také hřebíky apod.

Dílenské skříně a jejich výběr

Důležitým prvkem každé domácí dílny mají být také dílenské skříně. Asi nejlepší volbou je klasický plechový nábytek. V tuzemsku ho vyrábí společnost Nábytek Polák - skříně. Nejenže vás nevyjde zbytečně draho, ale zároveň je odolný vůči poškození, tudíž se můžete spolehnout na to, že vám bude sloužit po mnoho let. Vždy si rozmyslete, co do skříní chcete vkládat. Teprve na základě toho si zvolte konkrétní variantu. Jde o to, zda uvnitř mají být poličky a přihrádky, jaká má být jejich výška atd. Důležitá je i celková nosnost. Kvalitní plechové skříně mají běžně nosnost až 600 kilogramů, což je pro domácí potřeby zcela dostačující. Vybrat si je lze třeba na https://www.nabytek-polak.cz/63-dilenske-plechove-a-kovove-skrine/.

Další nábytek, který oceníte

Kromě toho se vám bude jistě hodit i další nábytek. Například jednoduché poličky na zeď, na něž můžete odkládat další drobné předměty, které se vám nevejdou do ponku, případně je nepotřebujete tak často. Určitě nezapomeňte ani na skříň, jež bude určena pro oblečení. Vaše manželka by asi nebyla ráda, pokud byste do ostatních místností domu chodili zašpinění od pilin, prachu a dalších nečistot, které se ve využívané dílně běžně nacházejí. K tomu je samozřejmě praktické si pořídit také lavičku, pak se nemusíte převlékat vestoje. Do dílny je možné pořídit celou řadu dalších kusů nábytku. Mějte ale na paměti, že je zapotřebí mít dostatek prostoru pro manipulaci s materiály, a to i většími. Zbytečně moc nábytku v tomto případě není moc praktickou záležitostí.

Publikováno: 21. 03. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána