Jaká garážová vrata jsou pro vás nejlepší? Vybrali jsme nejčastější podoby

Obsah článku:
  1. Mnoho variant
  2. Zvolte si sami

Každý majitel rodinného domu by měl zároveň vlastnit i bezpečnou garáž. Ta totiž nejen chrání vaše auto před nepřízní živlů i zlodějů, ale zároveň poslouží i jako skvělá dílna nebo útočiště před rodinou. Nejčastějším kamenem úrazu jsou vrata. Jaká zvolit?

Mnoho variant

Garážová vrata slouží jako hlavní prostor pro vjezd vašeho plechového parťáka. Z toho důvodu musí být pevná, snadno otevíratelná a nesmí zabírat příliš prostoru v již tak malé místnosti. Na současném trhu si lze vybírat z velmi zajímavých možností, přičemž každá z nich má své vlastní výhody.

Častou volbou jsou třeba takzvaná sekční vrata, jež se otevírají svisle a ve finální poloze se uloží pod samotným stropem. Díky tomu získáte širší vjezdovou plochu než v případě jiných provedení. Svisle fungují i rolovací vrata. Ta se dají nainstalovat zvenčí, takže ušetříte prostor uvnitř budovy.

Zvolte si sami

Méně obvyklým, ale velmi šikovným řešením jsou posuvná vrata. Ta se pohybují do stran, díky čemuž zachováte strop volný a budete jej moci využít jinak. Naprostou klasikou jsou dvoukřídlá vrata. Jejich výhodou je jednoduchost, což z nich dělá cenově přívětivou volbu, která vydrží věčně.

Poslední možností jsou výklopná vrata. Jedná se o jeden velký kus, jenž se pohybuje na předem určených kolejnicích. Bavíme se o opravdu spolehlivém systému, jehož nevýhodou je fakt, že zabírá hodně prostoru.

Nejste-li si jistí, jaký typ je ideální pro vaši garáž, určitě si nechte poradit od zkušených profesionálů. Na českém trhu stojí za zmínku hlavně odborníci pod vloženými odkazy. Ti vám poskytnou opravdu pestrou škálu řešení, včetně ochranných prvků, dálkového ovládání a designu na přání. Prohlédněte si jednotlivé varianty, získejte inspiraci a rozhodněte se sami.

Publikováno: 16. 05. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adéla Zemanská