4 způsoby, jak zabezpečit vaše investiční zlato

Investiční zlato ve fyzické podobě je potřeba řádně ochránit proti krádeži. V tomto článku vám přinášíme čtyři tipy, jak dosáhnout maximální bezpečnosti. Fyzické investiční zlato s sebou přináší celou řadu rizik. Jedním z největších je především jeho skladování a bezpečnost. Při neuváženém uskladnění se totiž může stát, že o něj rychle přijdete. V tomto článku si tedy probereme možnosti, kam můžete investiční zlato uskladnit.

Skladování doma

Mít zlato doma je lákavé. Máte k němu přístup po celý den a nemusíte platit žádné poplatky. Problém ale nastane ve chvíli, kdy začnete řešit zabezpečení. Právě u vás doma totiž bude vaše cihlička nebo mince v největším ohrožení. A to i v případě, že si pořídíte kvalitní trezor. Ten vás totiž před dotěrnými zloději mnohdy ochránit nedokáže.

Bezpečnostní schránky v bankách

Doby, kdy byly banky lákavým terčem lupičů, jsou dávno pryč. Sice pořád skladují velký obnos peněz, i přesto se jedná o velice bezpečné místo. Mnohé banky navíc nabízejí prostor, kam si mohou jejich klienti svoje investiční zlato uložit. Sice k němu nebudete mít neomezený přístup, ale na druhou stranu získáte jistotu, že je v naprostém bezpečí. Za to si ale zaplatíte. Mnohdy i v řádech tisíců korun za rok.

Trezor v nebankovní instituci

Vydělávat se dá všelijak. Například pronájmem místa v trezoru. I takové společnosti existují. A nemusíte mít strach, že by u nich nebylo vaše zlato v bezpečí. Právě naopak. Vše si totiž můžete pojistit a získat tak jistotu, že vaše peníze dostanete zpět i v případě krádeže nebo živelné události. Počítejte ale s tím, že si za takový luxus připlatíte. Často mnohem víc než v bance.

Skladování u prodejce

Poslední možností je pak skladování u prodejce drahého kovu. V tomto případě vám tedy zlato nedorazí přímo domů, ale zůstane v zabezpečených skladech. Počítejte s poplatkem i ve výši několika tisíc korun ročně. Jestliže ale chcete mít jistotu, že vaše investiční zlato zůstane v bezpečí, pak se jedná o ideální variantu.

Nejlepší investice

Skladování zlata musíte řešit především u slitků a cihliček. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, ale čas od času vydává limitované edice mincí. Jejich cena roste mnohdy rychleji než investiční zlato a dají se pohodlně skladovat i v domácích podmínkách. Kvalitní investiční mince můžete pořídit například u společnosti Zlaté mince a na stejnojmenném eshopu.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána