Ze staré půdy nový byt

Mnohé z nás napadá myšlenka, že si z nevyužitého půdního prostoru uděláme nové bydlení nebo přinejmenším nový půdní pokoj, třeba pro hosty. Půda v domech je ve většině případů pouze volný prostor, kam odkládáme nepotřebné věci, které je nám líto vyhodit. Z půdy se tak stává skladiště.

Jak začít s vyklízením?

Rozšíření našeho stávajícího obydleného prostoru o další, tedy půdní, je velmi pozitivní myšlenka, která nám otevírá bránu novým, kreativním možnostem kvalitního a moderního bydlení. Začít se ovšem musí od začátku a to vyklízením půdy, abychom měli představu o velikosti daného prostoru. Všechno musí jít pryč a na to je vhodné si najmout spolehlivou profesionální firmu, která se touto činností zabývá. Na trhu jich existuje mnoho a je jen na nás a na našem uvážení, kterou z nich si vybereme. Je to práce jako každá jiná a pokud si dohodneme přijatelné podmínky pro obě strany, máme polovinu práce za sebou.

Co s nepotřebným harampádím?

Vyklízení půdy s sebou ale přináší mnohá úskalí. Mnohdy špatně dostupný vchod na půdu je jednou z překážek, které nám i firmě zkomplikují celý proces vyklízení. Nepotřebné věci jsou potřeba roztřídit a zlikvidovat na místa, která k tomu náleží. Někdy se stává, že se dokonce na půdě najdou věci, které mají hodnotu a to přinejmenším historickou. Staré sbírky mincí nebo dokonce zbraní se najdou po našich předcích, almara po prababičce anebo staré hračky jsou dokonalým pokladem. Jestliže se vyklízí půda, je velmi pravděpodobné, že naplníme plný kontejner odpadu, který je nutné zlikvidovat. Spolehlivá firma na vyklízení bytu, chalupy či půdy se o vše postará sama a nám tak odpadá starost a známá nerudovská otázka „ Kam s ním?“

Cena za vyklízení prostor

Není pravda, že firma, která nabízí nejlevnější variantu ceny nebo naopak nejdražší, je spolehlivá a solidní a udělá nám svou práci přesně tak, jak chceme. Na trhu je dnes velké množství takových firem, které se vyklízením prostor zabývá a někdy je dost problematické se v této obchodní džungli vyznat. Předběžnou kalkulaci celé realizace vyklízení bychom si měli s firmou dohodnout dopředu, abychom věděli, na co se máme zhruba připravit. Někdy se vyklízení protáhne do několika dnů a i od toho se odráží celková cena práce. V každém případě je ale dobré si veškeré podmínky vyklízení, naše požadavky a přání dohodnout dopředu. Předejdeme tak případným nepříjemnostem, které by nás mohly zaskočit.

Publikováno: 12. 01. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána