Proč topit dřevem?

Určitě jste už nejednou přemýšleli o tom, jaký způsob vytápění je nejlepší a nejvýhodnější. Každý dává přednost něčemu jinému – my vám dnes prozradíme, proč je dobré topit dřevem.

Spokojená peněženka i životní prostředí

Topení dřevem vychází v porovnání s jinými druhy vytápění levně. Mluvíme nejen o samotném dřevu, ale také o pořizovací ceně kotle, což je výhoda oproti tepelným čerpadlům, jejichž provoz je sice ekonomický, ovšem na začátku je nutná vysoké investice. Cena dřeva roste velmi pomalu, na rozdíl od ceny plynu nebo elektřiny se nemění prudce. Nemusíte se proto obávat náhlých změn. Dalším levným palivem je uhlí. Z ekologického hlediska je na tom dřevo mnohem lépe. Na rozdíl od uhlí se jedná o obnovitelný zdroj, a navíc mnohem méně znečišťuje ovzduší (v praxi záleží na typu spalovacího zařízení, správné obsluze a  údržbě). Emise mají negativní vliv na zdraví i životní prostředí.

Úskalí palivového dřeva

Vytápění dřevem má samozřejmě i svá úskalí. Skladovat balené palivové dřevo vyžaduje hodně prostoru. Do kamen se přikládá ručně, z čehož plyne namáhavá práce a nemožnost vytápění domu během vaší nepřítomnosti. Pokud v zimě na několik dní odcestujete, přivítá vás studený dům. Tedy pokud si nepořídíte automatický kotel, jehož pořizovací cena není zanedbatelná. Ideální je mít ke kotli na dřevo ještě další možnost vytápění, nejlépe plynem či elektřinou. Doma tak budete mít stále ideální teplotu.

Kde výhodně nakoupit palivové dřevo?

Jistě vás zajímá, kde sehnat kvalitní dřevo za výhodnou cenu, abyste na vytápění ušetřili co nejvíce. Pokud hledáte palivové dřevo Praha, máme pro vás tip: Obchod Drevoo.cz, který provozuje společnost Dřevo Náro. Firma nabízí čerstvé i balené palivové dřevo, dále také řezivo, kůly, fošny apod. Vybrat si můžete mezi dřevem tvrdým listnatým, měkkým listnatým, bukovým, březovým a jehličnatým. Společnost doručí objednané dřevo až k zákazníkovi domů v Praze a okolí. Cena dopravy závisí na množství dřeva a počtu najetých kilometrů.

Publikováno: 19. 12. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána