Ochrana před čímkoliv - to jsou kvalitní bazénové plachty

Letní sezóna ještě nezačala, ale už nyní je třeba uvažovat nad tím, jak bazén ochránit před vším, co by znamenalo pro jejich majitele každodenní čištění vodní hladiny. Zahradní bazén má dnes již skoro každý. Je to velmi výhodná investice zejména jestliže v místě bydliště nemáme možnost letního koupání a také se vlastně nemusíme dělit o prostor a bazén na veřejném koupališti. Pokud si chceme tedy užít vodní radovánky se svými blízkými, popřemýšlejme o kvalitní ochraně.

V čem spočívají výhody bazénových plachet?

Jistě mají i bazénové krycí plachty nějaké výhody, které je nutné vyzdvihnout. Je to především jejich cena, která mnohé investory překvapí. V porovnání s jinými ochranami a kryty, které jsou i pracnější, jsou bazénové plachty levnou záležitostí. V případě, že se rozhodujeme pro pevné krytí bazénu, například z polykarbonátu, musíme také počítat s daleko delším časovým intervalem zhotovení a s tím, že takový ochranný kryt je i těžší. Ano, může být i pojízdný, ale to vše nám musí držet železná konstrukce. Plachta toto nepotřebuje. Rovněž její údržba je velmi snadnou záležitostí. Pokud se nám bude zdát, že je plachta znečištěna, postačí ji jen opláchnout proudem vody například ze zahradní hadice nebo pomocí vysokotlaké myčky a necháme ji dobře uschnout na slunci. Uložit ji můžeme na suchém místě, vyhneme se tak nežádoucímu zatuchnutí plachty a možné plísni.

Další výhody bazénových plachet

Tyto plachty jsou vyrobeny z vysoce pevnostního materiálu, takže je zde také možná ochrana před nežádoucím pádem například domácích mazlíčků do vody. Jde především o ochranu vodní hladiny před jakýmikoliv nečistotami z okolí, jako jsou například větve, listí, hmyz a podobně. Odpadá nám tak nechtěné čištění vody, kdy musíme sítkem vybírat nečistoty, což jistě každý majitel bazénu uvítá. Samozřejmě, že i bazénové plachty mají různé doplňky, bez kterých by se neobešly a jejich funkce by tak byla prakticky zbytečná. Mohou to být průtoková sítka, napínací gumy nebo kotvící kolíky, ale můžeme si také u odborné firmy objednat speciální naviják, který nám ulehčí složení plachty. tyto navijáky mohou být ovládány ručně, ale jsou na trhu i navijáky na elektřinu. Je to samozřejmě pohodlnější.

Máme atypický tvar bazénu

Jistě, že se dnes nevyhneme různým extravagancím a atypickým tvarům bazénů. Ovál nebo klasický obdélník již není v kurzu a lidé se čím dál víc poohlížejí po netypických doplňcích i po atypických tvarech venkovního bazénu. Ale ani to nemusí být žádný problém pro spolehlivou a odbornou firmu. technik takové firmy přijede a změří si celý obvod bazénu, zakreslí i jeho tvar a pak už jen můžeme čekat na výrobu bazénové plachty. S jejím ukotvením stejně jako i s jinou problematikou nebo odbornou konzultací nám jistě pomohou všichni pracovníci profesionálních firem, které mají ve svém portfoliu služeb výrobu ochranných plachet na bazén.

Druhy plachet

Mimo klasické ochranné plachty můžeme mít i zimní plachtu, která nám doslova zazimuje bazén. je vyrobena ze speciálního materiálu, který je velmi pevný a hlavně odolný vůči sněhu a zejména vůči mrazu. Plachta může být vyztužena ocelovými lanky a nehrozí tak protrhnutí. Solární plachty zase dobře vodu nejen chrání před nečistotami, ale může nám malinko ohřát vodu v bazénu. Využívá se zde jen čistě přírodního zdroje a tím jsou sluneční paprsky.

Publikováno: 15. 02. 2019

Kategorie: Zahradní stavby

Autor: Lucie Vrána